Suchá pleť

Suchá pokožka je signálem pro mnoho věcí. Může upozorňovat na špatnou stravu, málo vody anebo její přítomností můžou být i mnohem vážnější problémy, v podobě například různých kožních onemocnění. Proto byste měli v takovém případě sáhnout zavčasu po nějakém řešení. Zpravidla jsou to krémy s vysokou hydratací, které většina z nás vlastní. Ovšem krém v některých případech nestačí, takže se nebojte i různých olejů či jiných procedur, které vaši ošklivou, šupinatou pokožku můžou napravit.

Jak bojovat proti suché pleti

Tak zaprvé je potřeba častá péče, zapomeňte tedy na klasické nanášení vašeho krému ráno a večer, ale nanášejte ho i několikrát denně. Zpravidla stačí tuto péči vykonávat jen cca týden a pokožka se do té doby uklidní, ale může se i stát že vaše pleť bude potřebovat dlouhodobější regeneraci. Na toto, ale zapomeňte pokud vlastníte typ pleti spadající do kategorie SUCHÁ.

To, že suchá pleť má větší sklon k rychlejšímu stárnutí, to je všeobecně známá pravda a tak, pokud patříte mezi ty, co tento typ pleti vlastní, musíte bojovat a bojovat! Zbavit se totiž nepříjemného pnutí, spojeného s šupinkami nebo zarudlými místy, co suchá pleť přináší je doslova boj.

ČASTO SE TEDY RADÍ NEPOUŽÍVAT VODU, ANI MÝDLO! Voda (ať je to překvapivé) vysušuje a stejně tak i mýdlo. Proto se nedoporučuje používat mýdlo v klasické podobě tvrdé kostky, ale ani gelu či pěny. Vysoušení pleti akorát tak ještě více pokožku dráždí a urychluje tvorbu vrásek. A věřím, že nikdo nechce předčasně vypadat, jako stará švestka!

NEJLEPŠÍM LÉKEM JSOU KRÉMY PŘÍMO Z LÉKÁRNY. Toto tvrzení asi není ničím překvapivým, ale rozhodně bych ráda připomněla, že doba se stále mění a hromadu krémů, co se ještě nedávno prodávala pouze v lékárně, je dostupná i jinde. Můžete je zakoupit na různých internetových stránkách s kosmetikou, jako je i notino.cz. Velmi účinným a šetrným přípravkem je například odličovací micelární roztok Bioderma Sensibio H2O nebo pleťový krém pro dehydratovanou suchou pleť Bioderma Hydrabio Riche.

A nejspíše tou nejvíce osvědčenou radou, je pít a pít a zase pít, ale pozor jenom vodu! 🙂

Odpovězte

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>