Léčba atopického ekzému

Atopický ekzém je nepříjemný společník. Zarudlá kůže, vysušená pokožka, škrábance nebo bakteriální infekce: to všechno jsou doprovodné znaky atopického ekzému, se kterými se musí postižený člověk potýkat. Jak atopický ekzém ale vzniká a jak ho následně léčit?

Atopický ekzém je chornické onemocnění kůže. To znamená, že se ho nezbavíme, jako například chřipky, během pár dnů. Léčba postižené pokožky je zdlouhavá a často i po vyléčení po sobě zanechává následky ve formě malých jizviček na kůži. Atopický ekzém se objevuje nejčastěji u dětí, kdy je jeho léčba snazší. Postihuje přibližně 20 % dětské populace, což není zrovna málo. U dospělých jsou to pak přibližně 2 %. Straší lidé bojují s atopickým ekzémem již obtížněji. I tak se ale onemocnění dá zbavit.

Dobru zprávou je, že tento typ ekzému není nakažlivý. Onemocnění není ani nijak nebezpečné. Jeho hlavní nevýhodou je nepříjemné svědění a především estetický problém.

Lidé postižení atopickým ekzémem mají velmi citlivou pokožku, často zarudlou a také velmi suchou a často i rozpraskanou. Na postižených místech se mohou objevovat i bílé pupínky.

 

A co při atopickém ekzému dělat?

Především se vyhněte všem alergickým látkám – jak v jídle tak i v kosmetice a oblečení či jiných textiliích, které se přímo dotýkají vaší kůže. Vždy sahejte po přírodních materiálech jako je jen nebo bavlna. Platí to u povlečení, dek i všeho druhu oblečení.Dále je důležité vyhnout se chemii v kosmetice. Používejte proto lékárenské přípravky laboratorně testované.

Místo klasického mýdla, které velmi vysušuje, použije raději čisticí gel určený na atopickou pokožku. I šampon a sprchový gel vyměňte za výrobky určené alergikům. A nezapomeňte na důkladnou hydrataci vysušené pokožky. Opět speciálními krémy určenými atopické pokožce.

 

 

Odpovězte

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>