Dětské vlasy potřebují speciální péči

Umývat dětem jemné vlásky šamponem  nebo stačí jen voda? Od jakého věku se dětem začínají vlasy mastit? A vyžadují jemné dětské vlásky speciální péči nebo jim vyhovuje jen běžné umytí? Rodiče si při starosti o dítě kladou řadu otázek. Pokusili jsme se na některé z nich týkající se péče o dětské vlásky odpovědět.

bioderma-abc-derm-shampooing-sampon-pro-deti___5Že se dětský vlas nepodobá tomu dospělému jste si mohli přečíst zde. Nyní je na čase popsat, jak správně při mytí dětských vlasů postupovat. Péče o dětské vlasy má díky popsaným vlastnostem a změnám řadu důležitých momentů. Jinak budeme pečovat o vlasy tříměsíčního miminka a jinak o díte sedmileté. První vlasový porost, tedy intermediální vlas, je velmi citlivý. Měli bychom proto omezit používání šamponů a nejrůznějších přípravků. V dnešní době jsou na trhu k dostání desítky šamponů a vlasových výrobků určených přímo pro děti. Ty jsou vyvinuty speciálně pro potřeby dětské pokožky a jemných vlásků.

V prvním roce života, kdy se intermediální vlasy teprve tvoří, byste se měli používání šamponů zcela vyhnout nebo alespoň omezit na minimum. Dítěti v první roce života zcela postačuje jemné omytí hlavy vlažnou vodou. Jiné přípravky, jako kondicionér nebo vlasový sprej, jsou také zcela zbytečné.

Po prvním roce života už bychom měli použití šamponu při koupeli začít zvažovat. Vybírejte ale jen výrobky určené pro malé děti. Ty totiž obsahují aniontové nebo amfoterické surfaktanty, které zpevňují strukturu jemných dětských vlasů. Kromě šamponování by však jakákoliv péče o vlasy měla být stále mimo dohled. Dětem vlasy nefénujte horským vzduchem a dejte si pozor také na agresivní chlorovanou vodu v bazénech.

One comment to Dětské vlasy potřebují speciální péči

Odpovězte

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>