Chraňte svou pleť před mrazy

Zima na sebe nenechala dlouho čekat a ranní mrazíky nás už několik dní nepěkně trápí. A trápí i naši pleť. Jak se o ni správně postarat, aby ji mrazy nevysušily a nepoškodily? Máme pro vás pár rad.

Každá pleť vyžaduje jinou péči, a každé roční období také. V létě musíme naši pleť chránit před UV zářením a sluncem, v zimě zase před mrazy. Aby se naše pleť v zimě vlivem příliš chladného počasí nepoškodila, je potřeba dbát u ní zvýšené opatrnosti a péče. Základem je správné čištění a především hydratace. Zapomeňte na fámu, že v zimě se hydratační krémy nemají používat. Mají a naopak ještě víc než v létě. Zvolte si však raději krém na olejové bázi, než na vodní. Krémy na vodní bázi jsou lehčí svým složením, ale voda, kterou obsahují, venku na naší pleti zmrzne a potrhá nám cévky. Vyberte si proto krém speciálně určený na zimu.

Kromě správné hydratace je také potřeba chránit své rty. Snadno se stane, že se venku mimoděk oblízneme nebo napijeme a na rtech nám ulpí kapičky vody. Ty však opět mohou vlivem mrazu zmrznout a poničit jemnou kůži na rtech. Mějte proto u sebe vždy balzám na rty. Rty okamžitě vyživí a vytvoří na nich ochranný filtr.

Na co bychom ještě neměli zapomínat? Na krém na ruce. Pokud častému krémování příliš neholdujete, zkuste to změnit alespoň na zimu. Naše ruce, pokud si je neschováme do rukavic, velmi mrazem trpí a vysušují se. Je proto potřeba je pravidelně hydratovat. Opět platí, že lepší jsou krémy na olejové bázi.

A krém na ruce nezapomeňte použít, i pokud ruce schováváte v rukavicích. I v nich se totiž naše ruce ne zcela ochrání a navíc je z nich neustále vytahujeme.

Odpovězte

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>