Buďte krásná i v těhotenství 2. část

2) Pleť

Kromě vlasů je potřeba zaměřit se i na zvýšenou péči o pleť, která vlivem těhotenství může být velmi vysušená, nebo se na ní naopak začnou objevovat nenáviděné pupínky. A nebo pigmentové skvrny a zarudnutí. Akné vyřešíte klasickými přípravky proti přemaštěné pleti, suchou pokožku zase intenzivní hydratací. Pokud se na vaší pleti začnou objevovat zmíněné pigmentové skvrny, je potřeba zařadit do své koupelnové rutiny lokální péči proti pigmentovým skvrnám. Ta zesvětluje pleť a účinně bojuje proti hnědým skvrnám na obličeji.

Obecně lze doporučit těhotným ženám používat přírodní kosmetiku bez zbytečných chemických složek, které mohou citlivou pleť ženy podráždit, nebo být dokonce pro dítě v bříšku toxické. Určitě neuděláte chybu, když svou aktuální kosmetickou sadu vyměníte za přípravky určené pro citlivou a alergickou pleť.

3) Tělo

Celkové tělo je v těhotenství na prvním místě. A to by mělo platit i při péči o pokožku. Kolem rostoucího bříška se pokožka napíná a je potřeba ji pravidelně mazat speciálními krémy. Zapomenutý by ale neměl zůstat ani zbytek těla. Velkou pozornost věnujte také oblasti hrudníku a prsou, dále stehnům a v neposlední řadě také dekoltu a rukám. Napínáním pokožky mohou vzniknout prasklinky ve formě strií, kterých se pak po porodu horko těžko zbavuje.

 

4) Relaxace a sport

Zapomínat byste však neměly na relaxaci a sport. V předmiminkovském shonu si každý den udělejte alespoň chvíli čas jen na sebe (vězte, že po narození děťátka už to nebude tak jednoduché). Nejepší je relaxace v horké lázni nebo jen tak v posteli s oblíbenou knížkou.

Odpočinu ovšem musí předcházet i dostatečný pohyb. To, že jste těhotná ještě neznamená, že musíte ležet na místě a nic nedělat. Naopak. Mírný sport (který ale vždy prokonzultujte se svým lékařem) vašemu tělu velmi prospěje. Zajděte si na hodinu cvičení na míčích pro těhotné nebo alespoň na krátkou procházku. Vaše tělo i mysl (a určitě i manžel) to ocení.

Odpovězte

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>